Správa CHKO Moravský kras >> Správa informuje >> Aktuality >> Koncert Ivy Bittové v Býčí skále

Koncert Ivy Bittové v Býčí skále

Koncert Ivy Bittové v Býčí skále

19.7.2016

V sobotu 18. června 2016 se v jeskyni Býčí skála uskutečnil ojedinělý koncert. Vystoupila na něm Iva Bittová, která pro tuto příležitost vytvořila speciální program nazvaný „ v srdci hory“.

„Halštatská síň“ Býčí skály, kde se koncert konal, má nejenom unikátní akustiku, ale též se zapsala do historie naší krajiny nálezem slavného „halštatského pohřbu“, který dodnes poutá pozornost vědců a historiků. Celý koncert byl čistě akustický bez jakéhokoliv ozvučení.

Díky Pavlu Mlýnkovi (Blueland) se podařilo sladit nabitý program interpretky, která koncertuje po celém světě, s kulatým výročím CHKO Moravský kras, která v letošním roce slaví šedesát let své existence.

Výtěžek z koncertu byl věnován organizaci Blueland, která postavila a stará se o provoz ekologicky šetrné školy v himálajské vesnici Kargyak, kde žije tibetská menšina a pečuje o těžce popáleného chlapce Odzera Stanzina. Příspěvek z tohoto koncertu a dále z koncertu TARA FUKI 28.5.2016 zajistí provoz školy na celý rok.

 Autor textu a fotografií: RNDr. Leoš Štefka

 

 Návštěvnící před Býčí skálou    Účastnící koncertu v Býčí skále    Iva Bittová v Býčí skále    Iva Bittová v Býčí skále    Výtěžek koncertu je věnován i léčení popáleného chlapce Odzera Stanzina (druhý z prava)

Správa CHKO Moravský kras

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt