Správa CHKO Moravský kras >> Správa informuje >> Aktuality >> XXIII. Mezinárodní škola ochrany přírody krasových oblastí

XXIII. Mezinárodní škola ochrany přírody krasových oblastí

XXIII. Mezinárodní škola ochrany přírody krasových oblastí

21.7.2016

V pořadí již 23. ročník Mezinárodní školy ochrany přírody krasových oblastí se ve dnech 14.-16.7.2016 uskutečnil v Moravském krasu.

Tradičního setkání pracovníků, kteří se zabývají problematikou ochrany a výzkumu krasu, se v letošním roce zúčastnili zástupci z pěti zemí (Polsko, Litva, Slovensko, Bulharsko a Česká republika). V části programu, která byla věnována č innosti  návštěvnických středisek v chráněných územích,  jsmenavštívili Dům přírody Moravského krasu a Infocentrum Hardegg (národní park Thayatal, Rakousko).  Management nelesních společenstev byl připomenut na krátké exkurzi v okolí Popic v NP Podyjí. Pracovníci Správy NP představili národníá park a zejména pak praktické příklady péče o nelesní biotopy vč. úhoru se vzácnými plevely.  Sobota 16.7. byla zaměřena na provoz veřejnosti přístupných jeskyní a nově instalovanou expozici v jeskyni Kůlna.

Ve večerním odborném programu odeznělo několik přednášek, např. o netradičních prohlídkách jeskyně v GeoParku Kielce (Polsko).  Zajímavá byla přednáška ředitele Birzai regional park Kestutise Baronase (Litva) věnovaná častým propadům (vznik závrtů), které mají za následek i poškozování domů v parku.  

 Autor textu a fotografií: RNDr. Leoš Štefka

 V Domě přírody Moravského krasu    Přednáška ředitele jednoho z litevských regionálních parků    Pracovník Správy NP Podyjí informuje o managementu    Účastníci školy na vyhlídce v NP Podyjí    Ředitel návštěvnického střediska Hardeg při prohlídce    Účastníci školy před jeskyní Kůlna

 

Správa CHKO Moravský kras

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt